17 Eylül 2013 Salı

Shellac Çıkarma Operasyonu

Tamam.. Yılda bir iki kez paylaşımda bulunuyor olabilirim.. Ama sorun bi neden durup durup bir sey yayınlıyorum? Çünkü efenim, kendim icin gerekli bir konuda internette araştırma yapıp da türkce sitelerde yeterli bir bilgi toplayamayınca alıyorum kalemi pardon klavyeyi elime...

Bundan 1 ay kadar önce el ve ayak tırnaklarıma shellac kalıcı oje & manikür uygulaması yaptırmıştım. Ellerim şanssızlık sonucu birkaç kez değişim/ onarım geçirmek zorunda kaldılar. Şu an en son uygulanan ile 3. Haftaya girmekteydiler ki sıkıldım ve artık shellac ojelerimden kurtulmak istedim. Aslında bu çıkarma işlemi kuaförlerde ücretsiz olarak yapılıyor. Yani evde uğraşmaya gerek yok.. Yok da.. Ya siz de benim gibi, hiçbir kuaförü kalıcı oje uygulaması yapmayan bir şehirde yaşıyorsanız?.. :/ 

Bir tek çıkarma işlemi icin İstanbul'a gitmeyeyim diyerek küçük bir araştırma yaptım ve hemen uygulamaya koyuldum.


 
Aslında normal zamanda asetonsuz oje çıkarıcı kullanıyorum fakat evde bulunmadığı icin gece vakti evde bulunan tek kimyasala başvurdum. O yüzden "aaaoooyyy o şey tırnaklarımı mahvedeeerr" demeyin, siz imkanınıza gore daha az zarar vereni kullanın ;)

Neyse.. Gelelim uygulama adımlarına:

1. Bize gereken ilk sey tabiiki bozulmuş ya da sıkılınmış kalıcı ojeli parmaklar :)

2. 3 adet disk pamuk alıyoruz ve bunların her birini makas yardımı ile 4'e bölüyoruz. 

3. Aluminyum folyomuzu parmaklarımızı sarabilecek kalınlıkta şeritler halinde kesiyoruz. 

4. Aseton veya oje çıkarıcı solusyonumuzu alıp pamuk parçalarına bolca döküyoruz. 

5. Parmağımızı şekildeki gibi folyoya hizaliyoruz. 

6. Yeri ayarlanan tırnağımızın uzerine bolca oje çıkarıcı dökülmüş pamuklarımızı yerleştiriyoruz. 

7. Folyoyu, pamuğun tırnağın her noktasına temas edeceği sekilde sıkıca sarıyoruz. 

8. Bu işlemi tüm parmaklarımıza teker teker uygulayarak 15 dk kadar (simli ojelerde bu islemi uygularken 5-10 dk yetiyor evet ama shellacta 4 kat uygulanarak ışınla sertleştirilen ojeden bahsediyoruz:) ) bekliyoruz.

9. Folyoları, pamuğu biraz tırnağa sürtüp çıkarmak ister gibi ovalayarak çıkarıyoruz. Kalan tortuları ise tahta bir çubuk yardımı ile tırnak yüzeyine zarar vermeden, fazla bastırmadan ittirerek çıkarıyoruz. 

10. Ben işlemlerin en sonunda bir kat daha normal aseton ve pamukla sildim tırnaklarımı. Son olarak da tırnak bakım yağı sürerek tırnaklarımızı yeni ojelerde hazırlıyoruz :)

Evet biraz zahmetli oldu ama netice itibari ile beni İstanbul'a gitmekten kurtardı :)

Bunu yaptıktan sonra, nasıl olsa etlerim aynı süre asetonla temas etti, acaba direk asetonu kaba döküp elimi icine mi soksaydım da demedim degil ama onu da ayaklarda denerim artık :p Zaten kuaförler de bu şekilde bekleterek çıkarıyor uygulamayı ama onlar özel çıkarıcı solusyon kullandıkları icin ben asetona batirmaktan korktum. 

İşte böyle..

Artık istediğim ojeyi sürebileceğim :p

Kalıcı oje ile ilgili yorumlarımı da belki yazarım daha sonra. Simdi bu yazının amacı, evde çıkarma işlemi yapacak olan arkadaşların aramalarında ellerini boş bırakmamak :)

Sevgiler..

2 yorum:

Elidaa dedi ki...

Şu an ellerimde olan kalıcı ojelerden birden o kadar sıkıldım ki gidip çıkarttırma konusunda üşengeçlikten ölebilirim :) Tamda acaba olur mu olmaz mı ? diye düşündüğüm soruların cevaplarını içeren bir yazı olmuş teşekkürler beni bu soğuk havalarda evden çıkmaktan kurtardınız vallahi :)

Adsız dedi ki...

Burcu

Kalıcı oje konusunda bir müşteri olarak 6 yıldır neredeyse ihtisas yaptım. Tırnağımı sarartan, derimi çatlatan tahriş yapan mı ve hava sıvı geçirmeyen mi istersin. Her şey başıma geldi sonra Shellac ‘yı tavsiye ettiler. İlk başta süper di ama kalın sürüldüğünden 3 günde attı. Özür dilediler tekrar yaptılar oda 4. günü çıkarmadı. Hava sıvı geçiyordu ama durmuyordu.
İnternetteki forumları araştırdım sordum soruşturdum. Bu işin ehli bütün hollywood ünlülerin bile tercih ettiği jessica kalıcı oje miş. Kullanan salonları bulurken zorlandım. Ama bir baktım artık işine özenen salonların çoğu jessica kalıcı oje geçiyormuş. Ürün shellac kalın sürülmediği için personel hatasını gösteriyor. Shellac kalın olduğu için personel için muhteşem ama bizim için hüsran dayanmıyor. Burdan salon sahiplerine sesleniyorum. Personellerin rahatı için müşteri kaybetmeyin. Ve onlara yenilmeyin. :) En sonunda reklam olmasın ama kozyağında güler güzellikde yaptırdım. 3 hafta banamısın demedi. Sonra bir arkadaşım Çığaran sarayında zafer kuaförde var dedi. Tabii ne kadar yaparlar bilmediğim için tırstım gidemedim.
Burdan hem cinslerime sesleniyorum. Bütün kuaförlerde jessica kalıcı oje bulamadığımı için kendime kozmetik.cc sitesinde bütün ürünlerini aldım. Kendi kuaförüme sadece sürdürme parası veriyorum. Hem daha uyguna geliyor. Hemde saçma sapan zaman kayıpları yaşamıyorum. Bence tavsiye kalıcı oje yaptırırken sorun JESSICA KALICI OJE değil hem zamanınıza hem paranıza yazık…


Devamını okuyun: http://kafekadinca.com/kalici-oje-nedir-ne-kadar-dayanir/#ixzz3eBWNZlM4