19 Ekim 2010 Salı

Annelerden Yardım İstiyorum!


Aslında anne olmasına gerek yok, fikri gelen herkesten olabilir ama ben dikkat çekici olsun diye öyle yazdım ehi ehi :)

Neyse, konu şu : daha önce şuradaki yazımda bahsettiğim ablacık bebek bekliyordu.. Fakat sabırsız Ada'mız beklenenden tam 3 ay erken gelince hepimizi şaşkınlık ve telaş içinde bıraktı.. (Hoşgeldin Ada bebek yazısı ayrıyetten fotoğraflı olarak yazılacaktır:) ) Şu an küvezde yatıyor hanımefendi fakat inşallah en kısa zamanda kalkıp aramızda boy gösterecek :)

Diyorum ki, eğer erken doğum yapan annelerin veya bebeklerin farklı bir ihtiyacı oluyor mu ki acaba? Ya da anneye ve bebeğe ne gibi hediyeler ya da yararlı nesneler alınabilir?

Bilen, gören, geçiren varsa öneride bulunabilir mi?

Sevgiler :*

1 yorum:

Tannesi dedi ki...

Hoşgelmiş Ada bebek, gözünüz aydın. Allah analı babalı büyütsün.
Erken doğum çok zor. Anne her gün bebeğini bırakıp, eve geliyor. Emzirmeye hastaneye gidiyor veya, sütünü pompa ile sağıp, özel kutulara koyuyor. Baba veya başka biri de, hastaneye saatinde sütleri yetiştiriyor. Yeni doğanların 2 saatte bir emdiği düşünülürse oldukça zorlu ve yıpratıcı bir süreç.
Süt sağma makinedi mutlaka ednmişlerdir ama termoslu bir çanta, sağılan sütü saklamak için özel ölçekli kaplardan oluşan bir set (Avent Via diye bakarsan bulabilirsin netten)gibi hediyeler olabilir. Onun dışında bu kadar ufak doğan bebeklerin başka bir şey yemesi, giymesi falan çok zor. Eren doğuma hitab edenler olarak bunlar geldi aklıma. Haa tabii bu arada bir sterilizatör olabilir.Sık sık süt sağıp, biberon kullanacakları için, bu biberonları sterilize etmek için faydalı olabilir.
Kolay gelsin.